Jäsenjärjestöt

 

Toiminta-avustusta yhdistyksellenne?

Täytä avustushakemus ja lähetä se meille. Hakemuskaavake löytyy valikosta "Avustusten haku"

 

 

 

Etelä-Karjalan romanit ry, Imatra

Sonja Nyman, puh. 045 201 9734 

sonjanyman@hotmail.com

Facebookissa: 
https://www.facebook.com/groups/1381027445532078/?fref=ts


Gipsy Fighters ry, Helsinki

Kyösti Schwartz, puh. 045 663 4447 

gipsyfighters.fi@gmail.com

kschwarzt@gmail.com

Facebookissa: https://www.facebook.com/gipsyfighters/

Nettisivut: http://www.gipsyfighters.romanifoorumi.fi


Gipsy Legion ry, Helsinki

Mertsi Blomerus, puh. 0400 472 990

gipsylegion@gmail.com

Facebookissa: https://www.facebook.com/gipsylegion/


Hollolan romanit ry, Hollola

Mirjam Flink, puh. 046 649 5386

Seija Nikkinen, puh. 0400 377 631


Jyväskylän Romaninaiset ry, Jyväskylä

Tanja Palmroos,puh. 046 662 0936

tanja_palmroos@hotmail.com


Jyväskylän Romaninuoret ry, Jyväskylä

Kyösti Hagert, puh. 045 842 4977​

kyostihage@gmail.com 

Facebookissa: 
https://www.facebook.com/jyvaskylanromaninuoret/

Nettisivut: Jyväskylän Romaninuoret


Kaakonkulman romanit ry, Kotka

Allan Bollström, puh. 044 241 3880

vihtor69@hotmail.com

kaakonkulmanromanit@gmail.com

Nettisivut: https://kaakonromanit.romanifoorumi.fi


Kanta-Hämeen Romaniyhdistys ry, Riihimäki

Hellevi Hedman puh. 045 133 0029 

hellevi.hedman@hotmail.com


Katuvalot ry, Tampere

Keijo Svart, puh. 0400 773 010 

katuvalot@gmail.com


Kiteen seudun romaniyhdistys ry, Kitee

Henry Blomerus, puh. 040 147 8787​

henry.blomerus@viadia.fi

Nettisivut:  Kiteen seudun romaniyhdistys

Facebookissa: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007547174794&fref=ts


Kuopion Roma ry, Kuopio

Mertsi Hagert, puh. 045 111 1826

mertsi.hagert@diak.fi 

missio.mg@gmail.com

Facebookissa: https://www.facebook.com/KuopionRoma/


Lahden romanit ry, Lahti

Tino Varjola, puh. 040 513 0028 

tino.varjola@gmail.com    


Lakeuden Romanit ry, Seinäjoki

Jari Stenroth, puh. 044 974 6147

jari.stenroth@seinajoki.fi

lakeudenromanit@gmail.com

Facebookissa: https://www.facebook.com/lakeudenromanit/

Nettisivut: https://lakeudenromanit.romanifoorumi.fi


Länsi-Suomen Romanit ry, Pori

Allan Lindeman, puh. 044 361 8705

allan.lindeman@windowslive.com

Nettisivut: https://lansisuomenromanit.romanifoorumi.fi


Nevo Jang ry, Hyvinkää

Miranda Vuolasranta,puh. 044 991 2351​
mirkku.jang2@hotmail.com

Facebookissa: https://www.facebook.com/nevojang/


Romanien tie koulutukseen ry, Humppila

Seija Stenroth, puh. 045 258 0800 

seija.kivikorpi@gmail.com

Nettisivut: Romanien tie koulutukseen ry


Romanimusiikin ystävät ry, Punkaharju

Leif Baltzar, puh. 045 258 7838 

baltzar.leif@gmail.com


Rom - Hyvinkään ja Nurmijärven romaniyhdistys ry, Hyvinkää

Rosita Lindgren, puh. 045 249 4973 

hinpok_@hotmail.com

Facebookissa: https://www.facebook.com/Rom-Hyvinkään-ja-Nurmijärven-romaniyhdistys-927724690605183/


Rom-Mikkeli ry, Mikkeli

Janne Blomerus, puh. 040 513 8623

janne.blomerus@otavanopisto.fi  

Facebookissa: https://www.facebook.com/Rom-Mikkeli-ry


Rom-Pirkanmaa ry, Tampere

Rickhard Blomerus, puh. 040 597 5861

rickhardblomerus1983@gmail.com 

Nettisivut: rompirkanmaa.romanifoorumi.fi


Salon seudun romanit ry, Salo

Soile Nurminen, puh. 0400 470 321

soile.nurminen@salo.fi

ssromanit.ry@gmail.com   

Facebookissa: https://www.facebook.com/salonromanit/


Savonlinnan seudun romanilähetys ry, Savonlinna

Ossi Blomerus, puh. 050 589 9246 

ossiblomerus@netti.fi

Netissä: 
Savonlinnan seudun romanilähetys ry


Sky Missio ry

Iikka Löytty, puh. 0400 596 120

skymissio18@gmail.com


Suomen Romanitaiteilijoiden Verkosto ry, Helsinki

Kyösti Roth, puh. 044 770 9100​ 

srv.yhdistys@gmail.com

Facebookissa: 
https://www.facebook.com/surove.ry/?ref=page_internal


Suur-Kouvolan Romaniyhdistys ry, Kouvola  

Benjamin Asp, puh. 041 495 6675

penttihaapa54@gmail.com

https://kouvolanromanit.romanifoorumi.fi


Ylä-Savon Romanit ry, Iisalmi

Valdemar Hagert, puh. 046 653 3851

hagertvaldemar@gmail.com

ylasavonromanit@hotmail.com

 

Haluaako järjestösi liittyä jäseneksi?

Täytä jäsenhakemus ja lähetä se meille. Hakemuskaavake löytyy valikosta "Liity jäseneksi"